Rady a tipy

naší úklidové firmy

4 tipy pro čistý domov

Náš domov a prostředí, ve kterém žijeme, podstatně ovlivňuje celý náš život. Hlavní vliv na tom, jak se doma cítíme, má útulnost a čistota. Právě do takového bytu se každý den těšíme po návratu z práce nebo z dalekých cest. Udržet příbytek krásný, v dokonalém pořádku a bez poskvrny však dá nemalou práci. Jak na to?


Bez pravidelného úklidu to nepůjde

Uklízejte pravidelně a každý den – i malý „zásah“ totiž půjde vidět a ve finále vám ulehčí práci. Stačí pár minut denně. V kuchyni umyjte nádobí, v koupelně otřete umyvadlo, vodovodní baterii i zrcadlo, na záchodě doplňte toaletní papír, v ložnici ustelte, v obýváku naleštěte konferenční stolek a urovnejte polštáře na sedačce. Na výsledném dojmu se podílí i vůně, proto nezapomínejtena osvěžovače vzduchu.


Vyberte si vhodné úklidové prostředky

Zbavit se špíny, prachu a nejrůznějších nečistot vám pomohou vhodné čisticí prostředky. Volit můžete buď speciální přípravky podle konkrétní místnosti či povrchu, nebo univerzální čističe pro všestranné použití. V poslední době stále více Čechů upřednostňuje výrobky ze zahraničí, oblíbená je především drogerie z Německa, která láká nejen nižší cenou, ale především vyšší kvalitou.


Gruntujte důkladně, ale šetrně

Používejte ekologickou drogerii. Tyto přípravky jsou nejen velmi účinné a efektivní, ale díky svému přírodnímu složení navíc šetrné k životnímu prostředí i k nám samotným. Co do sortimentu si v ničem nezadají s těmi „klasickými“, běžně tak seženete univerzální čisticí prostředky, odstraňovače skvrn, čističe WC, leštidla, tablety do myčky či prostředky na nádobí.


Povolejte profesionály

Pokud úklid nestíháte, můžete se obrátit na profesionály. Budete to tak mít bez práce a bez starostí. Navíc se můžete spolehnout, že rozhodně nic „neodfláknou“ – omyjí podlahu, vysají koberce, utřou prach, vydezinfikují sociální zařízení, vynesou odpad. Povolat je můžete pravidelně nebo jednorázově, když potřebujete provést generální úklid celé domácnosti umýt okna, uklidit po malování, stěhování nebo stavebních úpravách. Se vším si poradí jedna dvě a váš byt bude čistotou přímo zářit.